O nás

Vyrábame stavebnice z masívneho bukového dreva a zlepovacie stavebnice z borovicového dreva, a to už od roku 1991. Pre výrobu používame drevo výhradne z českých lesov. Pôvodne sme začínali len s 5 modelmi, ale postupne sme našu ponuku rozšírili na súčasných viac ako 50 rôznych typov stavebníc.

Sme vám doslova na dosah - všetky stavebnice máme skladom a do SR ich expedujeme do ďalšieho dňa po objednaní; do zahraničia potom do 2 dní. Naše stavebnice vám dovezú logistické spoločnosti PPL, DHL, Schenker aj Dachser. Ako podporu pre ďalší predaj našich stavebníc poskytneme obchodným partnerom katalógy, stojany aj celé zlepené stavebnice.

S našimi stavebnicami sa často zabavia aj dospelí, vyrábame ich ale predovšetkým pre deti. Stavebnice sú totiž pre deti vzdelávacou, estetickou a prírodnou hračkou, ktorá je naviac šetrná k životnému prostrediu a pre deti bezpečná. Naša stavebnica rozvíja detskú predstavivosť aj manuálnu zručnosť, učí ich trpezlivosť aj logické uvažovanie a ukazuje im, že aj v dnešnej dobe plnej technológií nie sú klasické hračky nuda. Dlhú životnosť stavebníc zabezpečuje kombinácia kvalitného masívneho dreva a dokonalého spracovania. Práve vďaka použitému masívnemu drevu vyzerajú stavebnice ako skutočné stavby.

Stavebnice WALACHIA® získali ocenenie "Správna hračka", ktoré dostávajú hračky vyhovujúce rade kritérií od kvality cez zdravotnú bezpečnosť a hygienu až po edukatívny prínos pre dieťa. Všetky stavebnice majú certifikát CE.

VARIO drevené skladacie stavebnice

Deti už od 5 rokov zažijú hodiny zábavy aj starostlivej práce sa stavebnicami VARIO - z 8 variantov môžu ľubovoľne skladať a zase rozkladať desiatky modelov stavieb. Tie sa od seba odlišujú množstvom dielov, prevedením strechy a balením. Všetky tieto modely sú navzájom kompatibilné a možno z nich tak postaviť desiatky rôznych stavieb. Pre praktické skladovanie aj dlhú životnosť sú stavebnice VARIO uložené v pevných kartónových krabiciach; stavebnice v prevedení VARIO Suitcase sú uložené v praktických kufríkoch a VARIO BOX sú uschované v masívnej debne z bukového dreva a preglejky s kolieskami.

V škôlkach a detských izbách neslúži debna len ako úložný priestor pre stavebnice, ale aj ako súčasť sedacieho nábytku.

Vyber si VARIO

HOBBY KIT drevené zlepovacie stavebnice

Pre deti od 8 rokov sú určené drevené zlepovacie stavebnice HOBBY KIT, ktoré sú dostupné v 34 modeloch - od jednoduchej zvonice alebo drevenice až po hrad zlepený z 607 dielov. V každej stavebnici nájdete jednoduchý obrázkový návod na zlepenie presne zhotovených hranolov z borovice. Okrem toho balenie obsahuje aj krátku kapitolu zo stavebníctva a histórie ľudovej architektúry. Na zlepenie stavebníc vám stačí obyčajné lepidlo na drevo a papier, ktoré nie je súčasťou balenia.

Hotové stavby, či už skladačky alebo stavebnice, sú krásnymi doplnkami do detských izbičiek aj tried materských škôl. Deti ich môžu doplniť o autíčka, panáčikov, vojačikov alebo zvieratká a vytvoriť si tak napríklad celé mesto.

Vyber si HOBBY KITNaša história

Naša história

Originálne české drevené stavebnice sú s vami od roku 1991. V dnešnej ponuke máme viac ako 50 zlepovacích alebo skladacích stavebníc.